Tom Lee Geri Döndü! İşte Çarpıcı Bitcoin Tahmini!

Tom Lee’ye göre Bitcoin bu yıl güçlü performansını korumayı başardı. Ayrıca, sektörün en katı düzenleyici eylemlerinden bazılarının ortasında bile esneklik gösterdi. Lee’nin Bitcoin tahmini, değer atışının devam edeceği yönünde.

Tom Lee’den Bitcoin Tahmini: BTC anahtar seviyeleri tuttu!

Saygın bir kripto para analisti olan Fundstrat’tan Tom Lee, geri döndü. Bitcoin tahmini için görüşlerini açıklayan Lee, Bitcoin’in önemli destek seviyelerini koruduğunu söylüyor. Dahası, bunu önemli düzenleyici zorluklara rağmen yaptığını belirtiyor.

Tom Lee, bu yıl sektöre hem yeni girişler hem de büyük oyunculardan çıkışlar gören Bitcoin’in cazip bir yatırım olmaya devam ettiğini ileri sürüyor. Bitcoin’in teknik desteğinin ve BlackRock ve Citadel gibi geleneksel, saygın firmaların girişinin kripto para birimine daha güçlü bir temel ve artan güvenilirlik sağladığına dikkat çekiyor. Lee, Bitcoin’in “riskli” ortamlarda iyi performans gösterme eğiliminde olduğunu belirtiyor. Bu bağlamda, S&P ve Nasdaq endeksleri için güçlü yıllarla tarihsel korelasyonunu gösteriyor.

Lee’ye göre BTC’nin değeri artmaya devam edecek

Bitcoin’in özünde bir değer taşımadığını savunan pek çok muhalife rağmen Lee, kripto para birimini savunarak güven ve ağ değerine dayandığını vurguluyor. Bitcoin’i diğer finansal sistemler ve dolar ya da teknoloji hisse senedi fiyatları gibi varlıklarla karşılaştırarak, bunların hepsinin Bitcoin’i destekleyen aynı ilkelerle desteklendiğini iddia ediyor. Bitcoin’in seviyelerini koruyabilmesinin, dayanıklılığını ve büyüme potansiyelini gösterdiğini iddia ediyor.

Tom Lee, Bitcoin ve altının genellikle farklı yatırımcı türlerini çektiğini, söylüyor. Bitcoin’in daha çok genç, bin yıllık demografiye hitap ettiğini kabul ediyor. Ancak bunu Bitcoin’in geleceği için bir avantaj olarak görüyor. Bu yüzden Lee, önümüzdeki 20 yıl içinde servet genç kuşaklara aktarıldıkça kripto paranın popülerliğinin ve değerinin artmaya devam edeceğini belirtiyor. Bu doğrultuda, “Altın bir tür Baby Boomer olayı. Bitcoin daha çok Millennials” diyor. Ayrıca Lee, şu anda sadece 100 milyon küresel Bitcoin sahibi olduğunu da sözlerine ekliyor.

Bitcoin, Binance US’de 1.000 dolar indirimli işlem gördü

Araştırma firması Kaiko, Bitcoin’in Binance.US’de yaklaşık 1 bin dolarlık bir indirimle işlem gördüğünü paylaştı. Kaiko’nun yayınladığı grafiğe göre, Bitcoin fiyatı 22 Haziran’dan bu yana Binance US’de diğer borsalara kıyasla daha ucuzdu. Grafiğe göre eşitsizlik bugün bile devam ediyor.

Binance US’de BTC/USD paritesinde görülen fiyat indirimi, kripto borsasının yakında USD para çekme işlemlerini durdurabileceğini ima eden 22 Haziran tarihli bir duyuruyla aynı zamana denk geliyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, 22 Haziran’da Binance US, sitedeki USD para çekme işlemlerinin hala tamamen çalışır durumda olmasına rağmen, şirketin bankacılık ortaklarının USD para çekme işlemlerini “yakın gelecekte” durdurabileceğini öngördüğü için, kullanıcılara kriptodan kriptoya ticaret yapmaya devam etmek için bazı tavsiyeler duyurdu.

Açıklama göz önüne alındığında, BinanceUS müşterilerinin USD’lerini çekmek için Bitcoin’i indirimli satmaya istekli olabilir. Sonuç olarak, BTC/USD Binance US’de diğer borsalara kıyasla 1.000 dolara yakın bir indirimle işlem görüyor. Binance, SEC ile olan yasal anlaşmazlığı ışığında, 9 Haziran’da USD para yatırma işlemlerini askıya aldı. Ayrıca, kullanıcılarını itibari para çekme kanallarını askıya alacağı konusunda uyardı. Müşterilerine, bankacılık ortaklarının itibari para çekme yollarını 13 Haziran gibi durdurmaya hazırlandıklarını bildirdi. Ancak bunu henüz gerçekleştirmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx