Servet Çetin: Arda Güler’le çok gurur duydum

Bu videoyu izlemek için lütfen JavaScript’i etkinleştirin

İHA

Rıza Çalımbay’ın yerine Sivasspor’da göreve başlayan teknik direktör Servet Çetin, açıklamalarda bulundu.

Çetin, ilk olarak Sivasspor’un kendisindeki yerinin çok farklı olduğunu vurgulayarak, şunları dedi:

Ben Sivas’a ilk futbolcu olarak geldiğimde Fenerbahçe’den transfer oldum. Başka takımlardan da çok isteyenler oldu beni ama Sivas’ın yönetimin, başkanın, hocanın iletişimi benimle çok farklı oldu. Güven ve samimiyet gördüm. O yüzden geldim ve geldiğim de de çok mutlu oldum. Burada herkesle çok iyi bağlarımız oldu. Bende Sivasspor’un yeri farklı oldu. Ben burada oynarken “Fahri Hemşehrilik Berat” belgesi de verilmişti. Herkes beni Sivaslı zannediyor ama aslen Iğdırlıyım. Bende Sivas’ın yeri ayrı ve seviyorum. Gençliğim burada geçti. 6 yıldır burada görev yapıyorum. Buraya geldiğimde hiç yabancılık çekmedim, buranın halkıymış gibi yaşıyorum.

“Taraftar bir güçtür”

Taraftarın yeni sezonda tribünleri doldurması gerektiğini ifade eden Çetin, şunları söyledi:

Bu sene yeni yönetimimiz ellerinden geleni yapıyorlar, özellikle taraftara maçlara gelsin diye. Organizasyonlar olacaktır, farklı farklı düşündükleri projeler var. Tabii ki amacımız Sivasspor taraftarının stadyuma gelip takımını desteklemesi. Bu konuda yeni yönetimimiz elinden geleni yapıyor. İnşallah bu olumlu yönde yansır bize. Taraftar bir güçtür. İçeride oynadığınız maçlarda stadyumun dolu olması önemli. Bazen gerçekten taraftar maç kazandırıyor. Tribünleri biraz doldurabilirsek içeride oynayacağımız maçlarda kazanma ihtimalimiz daha yüksek olacaktır diye düşünüyorum. Özellikle bizim gibi takımlar için taraftar çok önemli. Ben ilk buraya geldiğimde eski stadyumda futbol oynarken stadyum tam doluydu. Gerçekten onların sayesinde çok maç kazandık. Şimdi de desteklerlerse oyuncuların performanslarının daha da yukarıya çıkacağını düşünüyorum ben.

“Arda Güler’le çok gurur duydum”

Servet Çetin, Real Madrid’e imza atan genç oyuncu Arda Güler ile ilgili yöneltilen soruya ise, şu yanıtı verdi:

Arda Güler’le çok gurur duydum. Bizim gururumuz oldu. Allah yolunu, bahtını açık etsin. Çok değerli bir kardeşimiz. Hem oyunculuğuyla hem insanlığıyla hem kişiliğiyle 17 yaşında olmasına rağmen bunları tüm dünyaya gösteriyor. İmza törenini ben de izledim ve çok gururlandım, duygulandım. Çok başarılı olacağına da eminim. Avrupa’nın en iyi futbolcularından birisi olacak, bundan eminim. Aksine geç bile kalındığını da düşünüyorum. Arda’nın yarım sezonu bence boşa gitti. Arda bizim gururumuz. Allah inşallah ayaklarını yere sağlam bastırsın. Çok daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum.

“Genç oyunculara örnek olmama ihtimali yok”

Arda Güler’in gençlere örnek olacağını söyleyen Çetin, şu şekilde konuştu:

Genç oyunculara örnek olmama ihtimali yok. Daha 17 yaşında ve dünyanın en büyük takımlarından birisine gidiyor. Yaptığın ve çalıştığın zaman olabiliyor. Gençler örnek alacaktır Arda’yı. Bizde de genç oyuncular var. İşin açıkçası Arda’nın Real Madrid’e gitmesi gençlerin hedefini de yükseltti. Eskiden daha zordu, şimdi Avrupa kulüpleri Türk oyuncuyu tercih ediyor. Şimdi Avrupa’ya gitmek daha kolay oldu Türk oyuncular için bunu herkes değerlendirmeli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx