Popüler Altcoin’de Hack Alarmı: Fiyat Çöktü!

Bugün, popüler bir kripto para biriminin hack yaşaması gündeme geldi. Bilinen altcoin projelerinden olan Telcoin, Polygon’daki Blockchain uygulamasında yaşadığı sorun ile bir miktar TEL coin’inin çalınmasına şahit oldu. İşte yaşananlar ve TEL coin’in buna tepkisi…

Altcoin TEL’de hack alarmı

26 Aralık’ta Telcoin’in Polygon’daki blockchain ödeme uygulamasında önemli bir güvenlik ihlali yaşandı ve bu durum kullanıcılar ve daha geniş kripto topluluğu arasında endişelere yol açtı. Tanımlanamayan bir adresin 300 milyondan fazla TEL tokenini alıp MATIC’e dönüştürmesiyle şüpheli token operasyonlarında bir artış yaşandı. Şüpheli adres olan 0xDB4B84F0E601e40a02B54497F26E03EF33f3A5b7, Telcoin’in resmi ekibinin anında yanıt vermesini sağladı ve bu da kapsamlı bir soruşturma yürütmek için başvurunun geçici olarak dondurulmasına neden oldu.

Polygon ağında faaliyet gösteren blockchain ödeme uygulaması Telcoin, 26 Aralık’ta benzeri görülmemiş bir güvenlik olayı yaşadı. 0xDB4B84F0E601e40a02B54497F26E03EF33f3A5b7 adresi tarafından düzenlenen büyük ölçekli bir dizi şüpheli token operasyonu, 300 milyondan fazla TEL tokeninin çalınmasına yol açtı. Rahatsız edici bir şekilde, bu haksız kazançlar hızla MATIC’e dönüştürüldü ve ihlalin ciddiyeti daha da arttı.

Resmi yanıt verildi

Güvenlik ihlaline yanıt olarak Telcoin’in resmi ekibi durumu çözmek için derhal harekete geçti. Olayın ciddiyetini kabul eden ekip, Polygon’daki Telcoin uygulamasında devam eden sorunlardan haberdar olduklarını doğrulayan bir bildiri yayınladı. Kullanıcıların ve varlıkların güvenliğini sağlamak için Telcoin, uygulamayı geçici olarak dondurmak gibi ihtiyati bir adım attı. Ekip, ihlalin kapsamını anlamak ve gerekli güvenlik önlemlerini uygulamak için kapsamlı bir soruşturma yürüttüğü sürece bu dondurma işlemi devam edecek.

Telcoin kullanıcıları endişeyle daha fazla güncelleme beklerken, daha geniş kripto topluluğuna kripto varlık alanındaki sürekli mevcut riskler hatırlatılıyor. Olay, sağlam güvenlik önlemlerinin önemini vurguluyor ve blockchain teknolojisinin gelişen ortamında sürekli dikkatli olunması gerektiğinin açık bir hatırlatıcısı olarak hizmet ediyor.

Bu sırada Telcoin’in fiyatı hack olayından darbe yedi. Günlük bazda yüzde 44’lük bir düşüş yaşayan coin’in mevcut fiyatı 0,001282 dolar değerinde. Önümüzdeki süreçte coin’in bu düşüş sürecinden kurtulup kurtulmayacağını zaman gösterecek. Şu anda önemli olan konu, güvenlik açığının devam edip etmemesi. Bunu takiben kullanıcılar da TEL hakkında daha güvenli hareket edebilir. Dolayısıyla fiyattaki düşüş son bulabilir. Ancak bunu yalnızca zaman bize gösterecek. En son gelişmeleri kaçırmamak adına Kriptokoin.com’u takip etmeyi unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx