Patronu tarafından taciz edildiği iddia edilen 19 yaşındaki kadın, intihar girişiminde bulundu

Konya’nın Seydişehir ilçesinde iş yeri sahibi tarafından taciz edildiği ve şiddete maruz kaldığı iddia edilen 19 yaşındaki E.G.T. , bir binanın beşinci katından atlayarak intihar girişiminde bulundu.

Konya’nın Seydişehir ilçesinde yaşayan 19 yaşındaki E.G.T., Kurban Bayramı’ndan birkaç hafta önce İbrahim Gökay Ganioğlu adlı kişinin sahibi olduğu Gökay Gayrimenkul Şirketi’nde sekreterlik yapmak üzere işe girdi. İddialara göre, iş yeri sahibi Ganioğlu’nun kendisini taciz etmesi üzerine E.G.T., işten ayrıldı.

Cumhuriyet’ten İrem Karataş’ın haberine göre Ganioğlu’nun tacizlerine devam etmesi ve şiddet uygulaması üzerine E.G.T.’nin şikayetçi olmak istediği, Ganioğlu’nun ise emniyet müdürü ve kaymakamı tanıdığını söyleyerek tehditte bulunduğu iddia edildi.

Ganioğlu tarafından bir kez daha şiddete uğraması üzerine şikayetçi olmaya karar veren E.G.T.’nin polise “Ailem ifademi görebilir mi?” diye sorduğu, polisin “Evet” yanıtı üzerine şikâyetçi olmaktan vazgeçtiği ve 28 Haziran günü bir binanın beşinci katından atlayarak intihar girişiminde bulunduğu belirtildi.

İntihar girişiminin ardından önce Seydişehir’de bir hastaneye kaldırılan, sonrasında Konya Necmettin Erbakan Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilen E.G.T.’nin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

E.G.T.’nin babası O.T., olaya ilişkin şunları söyledi:

“Kızım korkusundan bize söyleyememiş. Üniversiteye hazırlanıyordu. Patronunun niyetinin kötü olduğunu anlayınca ayrılmış. Ganioğlu kızıma ‘Seni de aileni de yok ederim. Emniyetle aram iyi, kimse bir şey yapmaz’ demiş. Kendisi kaymakam ile de tanışıyor. Bu adamın önceden de vukuatlı olduğunu duyardık. Doktor ‘Her şeye hazırlıklı olun’ dedi ama ümidimizi kesmiyoruz. Kızıma bunu yapan kişinin cezalandırılmasını istiyorum.”

Aile, emniyete giderek şikâyetçi olurken delil olarak, E.G.T.’nin arabada darp edildiği sırada yırtılan tişörtü ve kopan saçlarının bulunduğu toka sunuldu. Alınan darp raporunda E.G.T.’nin dudak altında, başında ve vücudunun diğer bölgelerinde yaralanmalar olduğu anlaşıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx