Karar yazarı: Üst düzey bir kadın bürokrat koordinasyonunda bir ekip, Mehmet Şimşek ve Hafize Gaye’nin atanmaması için çalıştı

Karar gazetesi yazarı Mehmet Ali Verçin, AKP içinde Hazine ve Maliye Bakanlığı’na atanan Mehmet Şimşek ve ekibine “razı olmayan etkili bir zümre” olduğu iddiasını gündeme getirdi.

“Günlerdir bir ekip, çok üst düzey görevleri olan bir kadın bürokratın koordinasyonunda, Külliye nezdinde Sayın Şimşek’in atanmaması ve yerine Sayın Kavcıoğlu’nun atanması için etkili ve çok yönlü kulisler yaptı fakat başaramadı” diye yazan Verçin, Merkez Bankası Başkanlığı’na atanan Hafize Gaye için de “şeytanlaştırma kulisleri” yapıldığını ileri sürdü. Verçin, ismini açıklamadığı bu kişilerin Şahap Kavcıoğlu’nun BDDK’ya atanmasında etkili olduğunu ifade etti.

Verçin, “Ankara’da konuşulan bu dedikoduları ve kullanılan cümleleri alt alta dizince, bu akademisyen bürokrat ve çevresinin burada durmayacağını ve Sayın Şimşek ve Sayın Erkan’ı pes ettirinceye kadar çalışacağı kanaati oluşmuş. Bu vahim iddia ve tahminler inanılır gibi değil, doğrusunu, yaşayıp göreceğiz” dedi.

Yazının tamamını okumak için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir