Denizbank yetkililerine “Seçil Erzan’ı banka lehine ifadeye zorlama” iddiasıyla suç duyurusu

Aralarında eski futbolcularında bulunduğu milyonlarda dolarlık fon vurgunu davasında 19 şikayetçiden biri olan iş insanı İsmail İbrahim Çağlar avukatları aracılığıyla Denizbank yetkilileri hakkında, Seçil Erzan’ın yerini 3 gün boyunca adile merciilere bildirmeyerek, banka lehine ifade vermeye zorladıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

TIKLAYIN-“Fatih Terim ‘20 milyon dolar kâr elde etti’ dedi, Terim’i aramak isteyince engel oldu”; işte Erzan’ın dolandırdığı İbrahim Çağlar’ın ifadesinin tamamı

10 banka yetkilisine suç duyurusu

Aralarında Hakan Ateş ve Sermin Tekin’in de bulunduğu banka yöneticileri ile banka güvenlik görevlisinin de yer aldığı 10 kişi hakkında yapılan şikayette, soruşturmanın ana şüphelisi Seçil Erzan’ın yerini 3 gün boyunca adli mercilere bildirmeyerek ve hürriyetini tahdit ederek banka lehine ifade vermeye zorladıkları öne sürüldü.

Sahte delil oluşturdukları, şüpheliye ait telefon içerisindeki kayıtları sildirip telefonu kırdırdıkları, dolayısıyla banka üst düzey yönetiminin hukuki sorumluluğuna gidilebilmesini engelleyebilmek için bir dizi eylemde bulundukları iddia edildi. Dilekçede, banka mudilerinden gizli bir fon olduğu iddiasıyla para toplayan ve taahhüt edilen faizi karşılayamayan vatandaşların şubeye gelerek şikayetçi oldukları kaydedildi. Denizbank avukatlarının 7 Nisan’da savcılığa şikayette bulunarak Erzan hakkında yakalama ve yurt dışına çıkış yasağı talep ettikleri, aynı gün yurt dışına çıkışının yasaklandığı belirtildi.

TIKLAYIN-Adliyede Hakan Ateş krizi: Polis eşliğinde ifadeye getirmek istemişler

9 Nisan’da 12 saat sorgulandı

Dilekçede ayrıca, 8 Nisan’da banka yetkililerinin Erzan’ın Çorlu’da annesinin evinde bulunduğunu öğrendikleri ve yurt dışına çıkışı yasaklanan bir şüphelinin yerini adli mercilerle veya kollukla paylaşmak yerine, bizzat temas ederek ve kendisinin dış dünyayla temasını kesmeyi tercih ettikleri öne sürüldü. Erzan’ın yeri belli olduktan sonra banka yönetiminin, bölge müdürü Sermin Tekin’e Erzan ile iletişime geçme talimatı verildiği, Tekin’in Erzan’ın adresine gittiği, bu görüşmenin 3 saat sürdüğü kaydedildi. Tekin’in Erzan’ı banka genel müdürlüğüne gelmeye ikna etmeye çalıştığı, bu sırada evin önünde bankaya ait araçlar, korumaya benzeyen 4-5 kişinin beklediği de öne sürüldü.

Tekin’in Erzan’dan zorla ses kaydı aldığı, 9 Nisan sabahında Erzan banka güvenlik görevlileriyle Çorlu’dan genel müdürlüğe getirildiği, banka Teftiş Kurulu raporuna göre Erzan’ın saat 09.45 ila 21.30 saatleri arasında tam 12 saat sorgulandığı belirtildi.

TIKLAYIN-Seçil Erzan, “Tefecilerden para getirirdi, bazı çantaları o teslim aldı” dedi, ikilinin telefon görüşmesi dosyaya girdi; işte sanık Ali Yörük’ün ifadesinin tamamı!

Telefonunu kırmasını istediler

Dilekçede, şüphelilerin Seçil Erzan’ı sorgularken kendisine yeni bir telefon ve hat verdikleri, eski telefonunu kırmasını ve içindeki mesajları silmesini istedikleri de ileri sürüldü. Erzan’ın 10 Nisan’daki ikinci sorgusu sırasında fenalık geçirmesi üzerine serum bağlandığı, usulsüz yasadışı sorgusunun yaklaşık 8 saat sürdüğü kaydedildi. Bankanın daha sonra savcılıktan gizlilik kararı talep ettiği, soruşturmayı bankaya halel getirmeyecek bir noktaya yönlendirebilmek için şüpheliyi adeta muhasara altına aldıkları, dünyadan izole ettikleri, usulsüzlüklerin üzerini örtebilmek için kamuoyunda kaçırarak kapatabilmek için gizlilik kararı verilmesini sağladıkları ifade edildi. 10 şüphelinin, “Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme”, “Suçluyu kayırma” ve “Suç delillerini bildirmeme” suçlarından cezalandırılmaları talep edildi.

TIKLAYIN – Seçil Erzan dosyasında ismi geçen AKP’li belediye meclis üyesi disipline sevk edildi; zabıta amiri görevden alındı!

TIKLAYIN – Seçil Erzan, “Tefecilerden para getirirdi, bazı çantaları o teslim aldı” dedi, ikilinin telefon görüşmesi dosyaya girdi; işte sanık Ali Yörük’ün ifadesinin tamamı!

TIKLAYIN – Seçil Erzan’ı darp ettiği iddia edilen Semih Kaya: Beni oraya bir yem gibi çağırdı; benden bir gün önce oraya kimler gitmiş araştırsınlar!

TIKLAYIN – Seçil Erzan’a 4 milyon 292 bin dolar veren Emre Belözoğlu ve aracı olan Volkan Bahçekapılı’nın ifadesinin tamamı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx