Bir Kripto Para Şirketi Daha İşlemleri Durdurdu!

Kripto para platformu Floating Point Group (FPG), bir “siber güvenlik olayının” ardından, para yatırma ve çekme işlemlerini durdurdu. Bir FPG sözcüsü, kaybedilen kripto paraların 15 milyon ila 20 milyon dolar arasında olduğunu açıkladı.

Kripto para şirketi, siber saldırının ardından işlemleri durdurdu!

Floating Point Group (FPG), bir kripto ana aracı kurum. Şu anda müşterilere ait 50 milyar doların üzerinde varlığı yönetiyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere FPG, Pazar günü bir “siber güvenlik olayı” yaşadı. Bunun ardından, kripto para şirketi, trade’i, para yatırma ve çekme işlemlerini durdurdu.

Konuyla ilgili doğrudan bilgi sahibi bir kaynak, olayın fark edilmesinin ardından FPG’nin üçüncü taraf adli tıp uzmanları ve kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışmaya başladığını söyledi. Bir FPG sözcüsü de olayı doğruladı. Bu doğrultuda sözcü, firmanın olayın kapsamını ve koşullarını daha iyi anlayana kadar tüm üçüncü taraf hesaplarını kilitlediğini ve tüm cüzdanları taşıdığını ve güvence altına aldığını söyledi. Şirket olayı Twitter üzerinden de doğruladı.

https://twitter.com/fpgcrypto/status/1669048609000816640

FPG, siber saldırı olayını ve kayıpları araştırmaya devam ediyor

Bu arada sözcü, FPG’nin hesap ayrıştırmasının saldırının genel etkisini sınırladığını belirtti. Ayrıca, bu noktada kayıpların hala araştırılmaya devam ettiğini kaydetti. Kayıpların analiz ediliyor olsa da, bugün itibariyle rakamın 15 milyon ile 20 milyon dolar arasında kripto para birimi kaybı olduğunu sözlerine ekledi. Bu bağlamda sözcü, şu hususların altını çizdi:

Bunun nasıl meydana geldiğini anlamak ve varlıkları kurtarmak için FBI, İç Güvenlik Bakanlığı, düzenleyicilerimiz ve Chainalysis ile birlikte çalışıyoruz. Bu, kolluk kuvvetleriyle devam eden bir soruşturma olduğu için şu anda ayrıntıları paylaşamıyoruz. Güncellemeler elimize ulaştıkça paylaşacağız.

Siber güvenlik olayı, FPG’nin bir hizmet kuruluşunun güvenlik, gizlilik ve diğer kontrolleri uyguladığını doğrulayan ve hassas veri ve sistemlerin işlenmesinde güvenilirlik sağlayan tanınmış bir standart olan SOC 2 (Hizmet Kuruluşu Kontrol 2) sertifikasını kazandığını açıklamasından altı ay sonra meydana geldi.

FPG, geçmişte yüksek profilli yatırımcıların desteğini aldı

Kurucular, kripto para şirketini, 2018’de Massachusetts Institute of Technology’de kurdu. FPG, genel olarak bir kripto ana aracılık platformu ve acente ticaret masası. Bu kapsamda şirket, varlık yöneticileri için piyasalar genelinde likiditeye erişim sağlıyor. Aralık ayında FPG, Blockchain vakfı müşterilerinin toplam hazine yönetimi pazarının %5’ini temsil ettiğini söyledi.

FPG, Coinbase Ventures, SkyBridge Capital’den Anthony Scaramucci ve AngelList’in kurucusu Naval Ravikant gibi yüksek profilli yatırımcılar tarafından destekleniyor. Bu sayede, bugüne kadar toplam 12 milyon dolar fon topladı.

Geçtiğimiz Ağustos ayında FPG, Cayman Adaları’nda sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) olarak tescil edildiğini açıkladı. Kayıt, firmanın “müşteri varlıklarını güvenli bir şekilde tutabileceği anlamına geliyordu. Ayrıca, şirketin iflas etmesi durumunda müşterisinin varlıklarının kendi alacaklılarından korunmasını sağlayacaktı. FPG o sırada yaklaşık 100 müşterisi olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir