9 Ekim 2023 Pazartesi Akşamı Kaçırdığın Haberler

Dün akşam gözden kaçırdığınız ya da tüm detayları ile yeniden okuyup ‘ne olmuştu ya’ diyeceğiniz haberleri sizler için derledik. 

İşte 9 Ekim Pazartesi akşamının gözden kaçırılmaması gereken ve mutlaka okumanız gereken içerikleri…

İşte İsrail Filistin savaşı hakkında ülkelerden yapılan resmi açıklamalar ve ülkelerin siyasi ve insani olarak durdukları konum…

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze’ye yapılan saldırıların “Sadece bir başlangıç olduğunu” söyledi. Netanyahu “Düşman savaş istiyordu; savaş alacak. Daha önce hiç yaşanmamış büyük bir saldırıya doğru ilerliyoruz. Hava saldırıları sadece başlangıç. Önümüzde zor günler var ve kazanmaya kararlıyız” dedi.

Bir TikTok canlı yayınını esnasında LGBTİ+ birey ile imamın karşılaştığı anlar sosyal medyada gündem oldu. İkili arasında geçen sohbet ise dinleyenleri epey bir güldürdü.

Her yıl TFF Süper Lig şampiyonu ile Türkiye Kupası’nın sahibi takım arasında oynanan Süper Kupa mücadelesinin bu yılki durağı belli oldu. Bu yıl 30 Aralık’ta oynanacak karşılaşma için TFF hazırlıklara başladı.

Dilan Polat’ın arkadaşı Cemile Kaya’nın şoke eden aşk iddiası, ‘Herkes mi Engin Polat’a aşık?’ dedirtti.

İsrail ve Filistin arasındaki savaş her geçen dakika şiddetini arttırırken İsrail’de doktor olan Ata Maden, tüm vatandaşların askere alındığını söyledi. Detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz…?

Aşkları daha yeni belgelenen Sibel Çetinkaya ve Şükrü Özyıldız, tatil dönüşü görüntülendi. Keyfi fazlasıyla yerinde olan yeni çiftin neşesine binlerce yorum geldi! ?

Hamas’ın İsrail’e başlattığı taarruz sonrasında İsrail’den cevap gecikmedi. Tüm gücüyle Filistin üzerine giden İsrail ordusu, bütün gece Filistin’i bomba atışlarıyla hedef aldı. Gazze’yi ablukaya alan İsrail, kara saldırısı için hazırlanıyor.

Lübnan Hizbullah’ı, İsrail’in saldırısına karşılık güdümlü füze ile sınırdaki askeri hedefi vurduğunu açıkladı.

Hamas’ın operasyonu sonrası tepkisiz kalmayan İsrail Hava Kuvvetleri Gazze’yi vurmaya başladı. Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde İsrail’in misillemelerine karşılık korkunç tehditlerde bulundu.

İsrail-Filistin toprakları yeniden karıştı. Yıllardır bitmeyen savaş Türkiye’yi nasıl etkiler? Uzmanlarına sorduk. Öncelikle konjonktürü anlamak için uluslararası ilişkilerde uzman ve deneyimli isim Sinan Ülgen’den bilgi aldık. Ardından ekonomik olarak içinden geçtiğimiz zor süreçte nasıl etkileneceğimizi önemli akademisyenler olan Prof. Dr. Burak Arzova ve Prof. Dr. Sinan Alçın’a sorduk.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan kabine toplantısı sonrasında Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Angelina Jolie’nin, Haluk Bilginer ile başrolleri paylaştığı Maria filminin setinden ilk fotoğraflar geldi. Buyurun detaylara… ?

İsrail Filistin savaşında 3. gün de geride kalırken karşılıklı saldırılar devam ediyor. CNN Türk’ün Gazze’den yaptığı canlı yayın sırasında İsrail güçlerinin Gazze’ye yaptığı bombalı saldırı anbean görüntülendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx