Yağışlı hafta başladı: İstanbul’a yaklaşıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan iddialara nazaran bu hafta tüm yurtta sağanak yağış tesirli olacak. Hafta sonundan itibaren yurdun farklı kentlerinde tesirli olan sağanak yağış sabah saatlerinde Edirne’yi etkilemeye başladı, yağışların gün içinde İstanbul’da da kendini göstermesi bekleniyor.

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının akabinde yağışlı hafta başladı. Meteoroloji’nin varsayımlarına nazaran hafta boyunca yurdun büyük kısmında gök gürültülü sağanak yağış görülecek. Yağışlar aralıklarla tesirini gösterecek lakin kuvvetli olacak, yer yer hayatı zorlaştıracak. Güneydoğu Bölgesi’nin yağışlı hava dalgasından etkilenmesi beklenmiyor, yurdun geri kalan bölgelerinde sağanak cuma gününe kadar sürecek.

EDİRNE’DE BAŞLADI, İSTANBUL’A GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün ihtarlarının akabinde Edirne’de tesirli olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar güç anlar yaşadı. Vatandaşlar ıslanmamak için sığınacak yer ararken, meteorolojinin ikazlarını dikkate alıp şemsiyeleriyle dışarı çıkanlar ise ıslanmaktan kurtuldu.

YER YER KUVVETLENECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kısımlarının kesimli ve yer yer çok bulutlu, (Bursa ve Bilecik hariç) Marmara, Göller Yöresi, (Eskişehir hariç) İç Anadolu, (Sinop hariç) Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz’in kıyı kısımları ile Afyonkarahisar, Mersin, Adana, Osmaniye, Amasya, Tokat, Çorum ve Artvin etraflarının mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, öğlen saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ etraflarında mahallî kuvvetli olması bekleniyor. Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.