‘Ukrayna’nın savaştaki kayıpları devlet sırrıdır’

Ukrayna Savunma Bakan Yardımcısı Anna Malyar, Ukrayna’nın Rusya ile savaşındaki kayıplarını düşmanın datalara ulaşmaması maksadıyla açıklamayacaklarını belirterek, “Ukrayna’nın savaştaki kayıpları devlet sırrıdır” dedi.

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik akınlarında iki tarafta kayıplar verirken, Ukrayna Savunma Bakan Yardımısı Anna Malyar, Ukrayna’nın resmi kayıpları hakkında açıklama yaptı.

Askeri kayıpların harika hal durumunun sona erene kadar devlet sırrı olarak kalacağını söyleyen Malyar, “Kayıpların sayısı sıkıyönetim devrinde devlet sırrıdır. Bu askeri çıkarlar, düşmanın bu sayıları bilmemesi ve kendi emelleri için kullanmamasından kaynaklıdır” tabirlerini kullandı.

Ukrayna’daki kimi kuruluşların bu sayıları öğrenmeye çalıştığını lakin bunun sakıncaları olduğunu belirten Malyar, “Bu sayıları kamuoyundan sakladığını düşünerek bu sayıları alenen araştırmaya çalışan vatandaşlara ve kamu inisiyatiflerine sesleniyoruz. Düşman için çalışmayın ve sıkıyönetim bitene kadar bu sayıları açıklamayın” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.