Tesla yapay zekası at otomobilini algılayamadı, tır olarak gösterdi

Tesla, daha sonra at otomobilini bir kamyonet olarak gördü. Son olarak aracın dokunmatik ekranında at arabası, tırın gerisinden bir insan yürüyor üzere göründü.

Tesla’nın gösterge panelinde at arabasının ‘tır’ olarak algılanması toplumsal medyada en çok konuşulanlar ortasına girdi. Paylaşımlarda Tesla’nın Full Self Driving yazılımının beta sürümüyle yapılan bir sürüşte, aracın önünde seyreden at arabası bir tır olarak algılandığı anlatıldı. Tesla, at otomobilini evvel tır daha sonra bir kamyonet olarak algıladı.

Aracın ekranında at arabası dışında birçok seçenek göründü

Tesla’nın at otomobilini algılamaya çalıştığı anlar, araç şoförünün kamerasına yansıdı. Toplumsal medyada paylaşılan imgelerde at otomobilini evvel bir tır, akabinde bir kamyonet, üzerine hakikat gelen bir tır ve hatta ardında bir insanın yürüdüğü bir tır olarak algıladığı görüldü. Şirket, yaşanan bu yanılgı ile ilgili şimdi rastgele bir açıklama yapmazken, daha evvel de Tesla’nın yapay zekası birçok viral olan manzaralar oluşmasına neden olmuştu.

Bu kusurlardan en çok viral olanlardan bir tanesi ise Tesla aracın mezarlıktan geçerken orada insan olmamasına karşın etrafta insanları algılamasıydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.