Sigortasız çalıştırılan emekçi, sigorta isteyince bardaklı taarruza uğradı

Bağcılar Güneşli’de dokumacılık baskısı yapan bir firmada çalışmaya başlayan Selçuk Şimşek, sigortasının yapılmasını istedi.

Üç ay boyunca Şimşek, idareye sigortasının yapılması için talebini iletti. Argümana nazaran, Şimşek 3 ay boyunca oyalandı. Sigortasının yapılmadığını fark eden Şimşek, evvel işten ayrıldı akabinde içerde kalan parasını almak istedi. Lakin Şimşek, ofiste işveren ve muhasebecinin saldırısına uğradı. Hücumda, muhasebecinin Şimşek’in gözüne cam su bardağını fırlattığı ileri sürüldü. Bunun üzerine ağır yaralanan genç hastaneye kaldırıldı. Burada tedaviye alınan Şimşek, 4 saat ameliyatta kaldı.

Ameliyatın akabinde gencin gözünde görme kaybı oluşurken, 6 ila 8 ay içinde lakin güzelleşebileceği belirtildi. Bunun üzerine genç, babası ile birlikte Küçükçekmece Adliyesine giderek savcılığa ve daha sonra SGK’ya iş yeri sahibi ile iş yeri hakkında kabahat duyurusunda bulundu.

Yaşadıklarını anlatan 22 yaşındaki Selçuk Şimşek, “Çalıştığım şirkette 3 aylık bir çalışma sürecim oldu. İşe girdiğimde sigortamın yapılacağını söylediler daima beni bu türlü oyaladılar.

Beni oyaladıklarını görünce benim sigortamı yapmayacaklarını anladım ve e-devlet üzerinden de baktığımda sigortam gözükmüyordu. Ben de işten çıkıp, öbür işe girdim. Ondan sonra içerde kalan paramı istemeye gittim. O sırada işveren küfürlü ve tehdit vari konuştu.

Küfrün şiddeti artınca karşılıklı bir tartışma yaşandı. Muhasebeci de benin paramı vermeyeceğini söyledi, ‘seni Allah’ına kavuşturacağım’ dedi. Ben de sonlanıp elimi masaya vurdum. Sonra işveren ve başkaları beni tuttu, muhasebeci de masanın üzerinde bulunan su bardağını yüzüme fırlattı” dedi.

“6 İLE 8 AY ORTASINDA BİR GÜZELLEŞME LAKİN OLUR”

Gözünde 6 aya kadar görme kaybı olacağını anlatan Şimşek, “Gözümde patlayan cam, gözümün ameliyat olmasına sebep oldu. Bir tanesi hayati değer taşıyordu. Ayrıyeten 6 ila 8 ay ortasında bir güzelleşme süreci olduğu için gözün net bir halde görme yahut görmeme şeyi yok.

Doktorlar da net bir şey söylemiyor. Ben hakkımı talep ediyorum. Hem savcılığa hem de Toplumsal Güvenlik Kurumuna (SGK) şikayette bulundum. Olaydan sonra polisler geldi, beni ambulansla İstanbul Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Kent Hastanesine kaldırdılar. Şu an dikişlerden ötürü göz kapaklarımı açamıyorum. Açtığım vakit da net bir manzara yok, bulanık görüyorum” diye konuştu.

Daha sonra konuşan 22 yaşındaki gencin babası Servet Şimşek ise, “Ben o gün konutta değildim. Kızım beni aradı, Selçuk’un ufak bir kaza geçirdiğini söyledi. Hastaneye gittiğimde ameliyata almışlardı. 6-7 gün geçti karşı taraftan kimse bizimle irtibata geçmedi. Onlardan şikayetçi olduk, peşini bırakmayacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.