Meteoroloji’den yeni hava durumu raporu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu hakkında, resmi Twitter hesabı üzerinden ve sitesinden günlük iddiaları yayınladı.

Türkiye’nin kuzey, iç ve batı kesitleri kesimli ve yer yer çok bulutlu. Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu’nun batısında gök gürültülü sağanak yağışlar tesirli oluyor. Hava sıcaklıkları ise güney ve batı kesitlerde yağışlarla birlikte azalarak yer yer mevsim normalleri altına iniyor.

Peki bugün hava nasıl olacak? 9 Ağustos 2022..

9 Ağustos bugün hava nasıl olacak?

Denizlerde rüzgar Batı Karadeniz, Marmara, Orta ve Kuzey Ege ile Orta Akdeniz’de kuvvetli esiyor. Vakit zaman fırtına düzeyine de çıkması beklendiğinden ulaşımda aksamalar yaşanabilir. Marmara Bölgesinde kesimli bulutlu bir hava görülüyor. Bursa dolaylarında gök gürültülü sağanak yağış da tesirli oluyor. Sıcaklık ise bölgede 32 ile 36 derece ortasında ölçülüyor. Ege Bölgesinin kıyı kesitleri kesimli bulutlu, iç bölümleri ise gök gürültülü sağanak yağışlı. Bu yağışların Denizli ve Afyonkarahisar dolaylarında kuvvetli olması bekleniyor. Ani sel ve su baskınları, ulaşımda aksamalar, lokal dolu yağışı üzere aksiliklere karşı dikkatli olunmalı.

kdeniz Bölgesinde kesimli bulutlar ortasından güneş görülüyor. Bölgede sıcaklık en yüksek Adana etraflarında 35 derecelerde ölçülüyor. Antalya ve Hatay’da 29, Mersin’de 33 derecelik sıcaklık var. This is a modal window.Video oynatılamadı, ağ ya da sunucu yanlışı yahut belirtilen format desteklenmiyor. İç Anadolu’da yağış batı kısımlarda tesirli oluyor. Bölgenin kalanında hava az bulutlu. Sıcaklık bölgede en yüksek 33 derecelerde ölçülüyor. Yağışın birebir alanda Çarşamba günü de devam etmesi bekleniyor. Karadeniz Bölgesinde de gök gürültülü sağanaklar görülüyor. Sıcaklık Bolu’da 25, Samsun ve Trabzon’da 29 derece.

Doğu Anadolu’nun kuzeyinde dar bir alanda yağış bekleniyor. Bölgenin kalanında güneş görülüyor. Sıcaklık Kars ve Erzurum’da 29-31 derece, başka kentlerde ise 36-37 derecelerde ölçülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.