Meral Akşener, YETERLİ Partili genç için ‘kız istemeye’ gitti

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, GÜZEL Parti Gençlik Kolları Pursaklar İlçe Lideri Mehmet Mert Demirci için dün Ankara’da kız istemeye gitti”. Akşener, kız isteme merasiminin akabinde genç çiftin nişan kurdelelerini kesti ve UYGUN Parti Siyasi İşler Lideri Koray Aydın ile birlikte çiftin yüzüklerini taktı.

Akşener “kız isteme töreninde” oğlu ile ortasında geçen diyalogu da aktardı. Akşener, “2,5 yaşında bir kız torunum var. Oğluma ikide bir diyorum ki ‘Oğlum nasıl vereceksin’. Oğlum ‘Vermeyeceğim’ diyor. Hasebiyle sizin durumunuzu anlıyorum. Hasebiyle ben kızı olan bir annedeydim. Anneler kızları ile ilgili üzülür müzülür fakat. Temel babalar gidiyor. İnşallah iyisiyle halledeceğiz” dedi.

“Ben ne tarafta duracağıma karar veremedim” diyen Akşener, oğlan tarafı olarak Aydın’ı gösterdikten sonra “Artık kız tarafına geçebilirim” dedi. Akşener, kendisinin kız ve oğlan tarafının ortasında olduğunu lisana getirerek, kızın babasına “Kesinlikle kıza düzgün davranacak” dedi. Kızın babası Akşener’e “O vakit liderim iyi olsun diyelim” dedi ve Akşener’in elini sıktı.

“BİZİMKİNDE TUZ YOK, SİZİNKİLERDE VAR MI?”

Kız istemenin akabinde dua edildi ve kahveler içildi. Akşener kahvesini içerken Anadolu’da “kız isteme” merasimlerinde adet olan damadın kahvesine tuz koyma alışkanlığına atfen “Bizimkinde tuz yok, sizinkilerde var mı?” diye erkek tarafına sordu. Demirci’nin babası, “Zannetmiyorum başkanım” diye cevap verdi.

Nişanda, Demirci’nin yüzüğünü DÜZGÜN Partili Aydın ve kızın yüzüğünü de Akşener taktı. Akşener yüzüğü taktıktan sonra kurdeleyi keserken “Kısa keserler ki çabuk evlensinler diye. Bunu (kesilen kurdeleyi) da gençlere dağıtın” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.