Kılıçdaroğlu: Uyuşturucu baronlarıyla fotoğraf çektirenlerden hesap soracağız

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mersin’in akabinde İstanbul’da düzenlediği ‘Milletin Sesi Mitingleri’nin üçüncü adresi Balıkesir’di.

Çiftçisinden pazarcısına, emekçisinden tabibine her kesitten vatandaşın sahneden sıkıntılarını anlatmasının akabinde kürsüye Kemal Kılıçdaroğlu çıktı.

Sözlerine “Milletin Sesi’ni dinlediniz. Bu sesi geniş kitlelere ulaştırmanın yanında Ankara’daki sağırlara da duyurmak zorundaydık. Onların da duyması lazımdı” diyerek başlayan Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

– Milletin ortasında oturan, milletin halini düşünen yöneticilere gereksinimimiz var. Toplandığımız meydan sıradan bir meydan değil. Kuvâ-yi Ulusala Meydanı. Kuvâ-yi Milliyeciler var burada.

– Lozan’ın yıldönümünü bayram ilan edeceğiz. Bu teklifi yaparken akla karayı bir daha göreceğiz. Bu teklifi TBMM Genel Şurası’na getirirken kimlerin vatansever olduğunu daima bir arada göreceğiz. O gün TBMM’nin Genel Heyeti’ni izlemenizi isteriz. Lozan’ın ne olduğunu 7 düvele anlattık. Şimdi kendi ülkemizde kimi çevrelere anlatamadık. Onu da anlatacağız. Türkiye bütün mazlum milletlere örnek olan, önderlik yapan bağımsızlık savaşını veren ülkedir.

– 2023, Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüz yılı olacak. Bir yüz yılda büyük acılar çektik, muvaffakiyetler da oldu. Başbakanlar, bakanlar idam edildi. Gencecik insanlarımız idam sehpalarında hayatlarını kaybetti.

-Kuvâ-yi Milliye’nin başşehri Balıkesir’e İstiklal Madalyası vermek lazım. Kimler Balıkesir’in yanında onu da göreceğiz.

– Kutuplaşan bir toplum var. Dış siyasetin şahsileştiğini görüyoruz. Birilerinin iradesiyle dış siyasetin oluşturulduğunu görüyoruz. Dış siyasetin ulusal olmaktan çıkarıldığını görüyoruz. O nedenle ağır bedeller ödüyoruz.

-İki kırmızı çizgimiz var. Vatanımız ve bayrağımız. Vatanımıza ve bayrağımıza canımız feda. Kimliği, inancı ne olursa olsun vatanına ve bayrağına bağlı herkesin kucaklaşması lazım. Vatanına ve bayrağına bağlı herkesin başımızın üstünde yeri var.

– Beş cente muhtaç bir Türkiye gerçeği var bugün. Türkiye kanla gözyaşıyla kuruldu. Bu hakikaten yola çıkmamız lazım. Bu ülkenin bir prestiji, bir saygınlığı var. Bütün mazlum milletlere örnek olma konumu var. Devletin dini adaletse adaleti tekrar getirmek zorundayız. Hangi görüşten olursa olsun herkes hak, hukuk, adalet diyor. Bu ülkeye hakkı, hukuku, adaleti kesinlikle getireceğiz. Bize inanın.

– Rüşvet alan büyükelçilere de hesap soracağız. Uyuşturucu baronlarıyla uğraş edeceğiz. Uyuşturucu baronları ile fotoğraf çektirenlere de hesabını soracağız. Birlikte gayret etmek zorundayız. Bir sefer daha söylüyorum bize inanın, gize itimadın, bizimle yürüyün. Hak, hukuk, adalet için bizimle yürüyün.

– Sen gidip özel görüşmeler yapamazsın, oğlunu devlet protokolüne sokamazsın.

– Bu nizamı değiştireceğiz. Merhum Ecevit’in dediği üzere; “Ne ezilen, ne ezen insanca hakça bir düzen” getireceğiz.

– Emekliler, EYT’liler. Çözdüler, çözdüler. Çözemediler, biz çözeceğiz. Meraklanmayın.

– İktidarımızda bayramlarda emeklilere taban fiyat kadar iki ikramiye vereceğiz.

AYRINTILAR GELİYOR…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.