Havalimanı servis aracında sinema sahnelerini aratmayan hırsızlık: Boş çantayı bıraktı, dolu çantayı alıp kayıplara karıştı

Olay, cumartezi günü saat 12.00 sıralarında Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Taksim’e giden servis otobüsünde yaşandı. Bir iş için İzmir’e giden Gazeteci Şafak İtimat, meslektaşlarıyla birlikte uçakla havalimanına indi. Taksim’e gelen havalimanı servis aracına binen İnanç’ı takibe alan bir kişi elinde bulunan çantayı bagaj bırakıyormuş üzere İnanç’ın çantasının yanına bıraktı.

BOŞ ÇANTAYI BIRAKTI, DOLU ÇANTAYI ALARAK KAYIPLARA KARIŞTI

Otobüs Kavacık’a geldiği anda harekete geçen hırsız, yolcuların inişini bekledi. Evvel İtimat ve arkadaşlarını denetim ettikten sonra, kendi çantasını alıyormuş üzere hareket ederek içerisinde fotoğraf makinası ve objektiflerin bulunduğu çantayı alarak otobüsten indi.

“HERŞEYİM ONUN İÇİNDE”

Yaşadıklarını anlatan İtimat, “Ben Taksim tarafına hakikat gidecektim ve orada bir servis aracına bindik. Servis aracının birinci durağı Kavacık’tı. Otobüsün sürücüsü anons yaptı ‘Kavacık’ diye. Herkes ayaklandı ve eşyalarını alarak indi. Benim ineceğim yerde Levent’ti meskenime yakın. Ayağa kalktım başımın üzerindeki rafa bir baktım çanta yok. Çantanın içerisinde de benim yıllarca kullandığım fotoğraf makinalarım, objektiflerim, lenslerim her şeyim onun içinde. Kaptan yardımcı oldu. Dediler ki merkeze gidelim size imajları verelim. Polise giderseniz size yardımcı olsunlar” dedi.

“BİZİM HERŞEYİMİZ BUNLAR, ÇOR SIKINTI ALIYORUZ”

Çantayı almak için atak yaptığında, göremeyince çok şaşırdığını lisana getiren İtimat, “Başımdan adeta kaynar sular döküldü. Zira her şeyimiz ona bağlı. Bilmeyenler vardır ancak o ekipmanlar bizim her şeyimiz. Ekmek teknemiz. Otomobil fiyatında şeyler. Çok sıkıntı alıyoruz bunları. Tahminen insan ömrü hayatında bir sefer alabiliyor bu türlü şeyleri. Ne yapacağımı düşündüm o sırada. Kimseye kızamadım. Sonra imajları izleyince bunun bir takip olduğunu anladım. Direkt çantaya endeksli olarak geliyor. Bizim gerimizde oturmak için bir uğraş veriyor otobüsün içinde. Boş yer kovalıyor ve yol boyunca daima bizi izliyor” diye konuştu.

“TÜRK SİNEMALARINDAKİ ÜZERE ÇANTALAR KARIŞTI SANDIM”

Hırsızın bıraktığı çantayı manzaraları izledikten sonra fark ettiğini belirten İtimat, “Bir tane boş, alelade siyah bir çanta. Birinci aldığımda şunu düşündüm aslında. Türk sinemalarında olur ya, çantalar karıştı, terminalde diye. Fakat benim çantamla onun çantasının karışma ihtimali yok. O 10 gram falandı, benim çantam 22 kilo tartısında. Aldım içini bir açtım, kapkaranlık hiçbir şey yok” sözlerini kullandı.

“MAKİNAM GELSİN ÖBÜR BEKLENTİM YOK”

Gerekli müracaatları yaptığını lisana getiren İtimat, “Süreç devam ediyor. Birkaç gün sürebileceğini söylediler bana. Merakla bekliyorum. Bu olay çözülsün, benim bir beklentim yok. Benim cihazım gelsin, makinam gelsin, ben işime devam edebileyim. Zira bir halde tekneyi yürütmem lazım, meskenime bakmam lazım. Bu işler bugün bitmeyecek yarın da bitmeyecek. Ne kadar azaltılabilirse, ne kadar bu işin önüne geçilebilirse herkes için daha iyisi olur. Daha düzgünü olur” biçiminde konuştu.

HIRSIZLIK ANLARI GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Yaşanan hırsızlık olayı, servis otobüsünün güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Kamera kayıtlarına giren imajlarda, İnanç’ın otobüse binişi, hırsızın İnanç’ı takip etmesi ve çantasının yanına çantasını bıraktığı anlar yer aldı. Havalimanından Kavacık’a kadar gelirken, hırsızın İnanç ve arkadaşlarını denetim etmesi de dikkatlerden kaçmadı. 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.