Google Haritalar, artık hava kalitesini de gösterecek

Her ay dünya genelinde bir milyardan fazla insan tarafından kullanılan Google Haritalar; sadece kolay bir harita uygulaması değil, tıpkı vakitte lokal rehberlere, işletme profillerine, çeşitli incelemeler ve yorumlara konut sahipliği yapan bir platform.

Google’ın tanınan navigasyon ve harita uygulaması, yeni özelliklerine kavuştu. Şimdilik Hindistan ve ABD’de kullanıma açılan yeni bilhassa birlikte kullanıcılar, artık gidecekleri yerin hava kalitesini görebiliyor.

Bu özelliğin kapsamını genişletmeye çalışan geliştiriciler, ilerleyen devirlerde orman yangınları için de bilgilendirme sunacak.

Android ve iOS için yayınlandı

Google Haritalar’daki yeni özellik, geçtiğimiz yıllarda test sürümükapsamında ortaya çıkmıştı. Bir yıldır geliştirilen hava kalitesi özelliği, artık Android ve iOS kullanıcılarına sunuldu.

Google Haritalar’daki hava kalitesi özelliği, kullanıcılara sıfırdan 400’e kadar bir cetvel sunuyor ve hava kalitesi yeşilden kırmızıya yanlışsız azalıyor. Örneğin incelenen yer yeşil renkli çıkarsa oradaki hava kalitesinin hoş olduğu anlaşılıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.