Getir’in Amsterdam’da yeni depo açması yasaklandı: Kentin dokusunu zedeliyor

Geçtiğimiz haftalarda Amsterdam’daki bir deposunun ‘şehrin esteğini bozması’ nedeniyle Hollanda’da tenkitlerin maksadı olan Getir, birkaç gün evvel Amsterdam kent merkezindeki bir deposunu adeta bir sanat galerisine çevirmişti. Fakat bu değişime karşın Getir’in Amsterdam’daki faaliyetleri süreksiz olarak kısıtlandı.

Webtekno.com’un haberine nazaran, Getir’in Hollanda kolunu yöneten Florian Brunsting, Linkedin hesabından paylaştığı bir gönderisinde Getir’in Amsterdam’daki faaliyetlerinin kimilerinin süreksiz olarak askıya alındığını açıkladı. Brunsting bu yaptırım haksız olduğunu ve direkt olarak Getir markasını maksat aldığını açıkladı.

“ŞEHRİN DOKUSUNU BOZUYOR”

Hollandalı Ekonomist Walther Ploos van Amstel’in blogunda aktardığı bilgilere nazaran Amsterdam belediyesi, Getir’in elektrikli bisikletlerinin gerisindeki çantaların çok büyük olması, reklamların rahatsız edici derecede çok olması ve depoların kentin geneline muhalif olması nedeniyle “şehrin dokusunu bozduğu” için Amsterdam kentinde kısmı olarak yasaklandı. Bu yasaklamaya nazaran şirket, kentte ağır olan bölgelere, süpermarketlerin, pizza zincirlerinin ve tramvayların olduğu yerlere depo kuramayacak.

ŞİRKETİN HOLLANDA YÖNETİCİSİ ELEŞTİRDİ

Şirketin Hollanda yöneticisi olan Florian Brunstng ise Linkedin hesabından yaptığı açıklamada 1 yıldan kısa müddette Amsterdam’da 200.000 kullanıcıya ve 1 milyon teslimat sayısına ulaşan Getir’in bugüne dek bu türlü bir şikâyet almadığını açıkladı. Her yeni şirket üzere kusur yapabileceklerini ve yanılgılarından ders çıkardıklarını belirten Brunsting, bu yaptırımların süpermarketlere ve fastfood zincirlerine uygulanmamasını eleştirdi.

Şirketin Hollanda yöneticisine nazaran yapılan bu atılım direkt olarak Getir’i ve başka paket servis sistemlerini amaç alıyordu ve bu yaptırımlara nazaran Amterdam belediyesi, halkın istediği paket servis hizmetini seçmesine pürüz oluyordu.

GETİR’E ÖZEL DEĞİL

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.