Erdoğan’dan tahıl koridoru açıklaması

Katıldığı canlı yayında açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Erdoğan, tahıl koridoru mutabakatıyla ilgili, “Ukrayna tahılının dünyaya Türkiye üzerinden ulaştırılması konusunda mutabakata vardık. Böylelikle Global besin krizinin tesirleri azalmaya başlayacak. Planın operasyonel boyutu Türkiye’den yürütülecek” dedi. Erdoğan, İsveç’e de terör konusunda sert reaksiyon gösterdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Erdoğan, TRT ortak yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu. İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

TAHIL KRİZİ

*Ukrayna tahılının dünyaya Türkiye üzerinden ulaştırılması konusunda mutabakata vardık. Böylelikle Global besin krizinin tesirleri azalmaya başlayacak. Planın operasyonel boyutu Türkiye’den yürütülecek.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA İLE NATO ANLAŞMASI

*Terör konusunda kimse bizden taviz vermeyi beklemesin. İsveç ve Finlandiya ile varılan NATO mutabakatında bu unsur en değerlisidir. Bizim bu ülkelerden somut beklentilerimiz var. İsveç’te bunlar yürüyüş yapıyor.

*O ülkenin vatandaşları da terör konusunda bizim düşündüklerimizi düşünüyor. Terörle ilgili şahısların soruşturulması ve iade edilmesi nasıl bizden isteniyorsa biz de tıpkı şeyleri onlardan bekliyoruz.

*Bir defa daha söylüyorum bizden teröristlerle ilgili bir taviz beklemesinler. Bu hususta İsveç bu durumdan çok uzak görünüyor. Bunu sürdürdükleri sürece bizden olumlu bir cevap beklemesinler.

AYRINTILAR GELİYOR…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.