Erdoğan ve Biden yarın bir ortaya gelecek

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya nazaran, görüşmede, Türkiye-ABD münasebetlerine dair konular ve bölgesel mevzular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Lideri Biden görüşmede ayrıyeten Madrid’de düzenlenecek NATO Devlet ve Hükümet Liderleri Toplantısı öncesinde tepe gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

BEYAZ SARAY: “BİDEN, NATO DORUĞUNDA ERDOĞAN’I GÖRMEYİ DÖRT GÖZLE BEKLİYOR”

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, ABD Lideri Joe Biden ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi. Biden’ın görüşmede, İspanya’nın başşehri Madrid’de Rusya’nın Ukrayna’ya akınlarının Transatlantik güvenliği açısında sonuçlarının, ittifaka yönelik terörizm üzere öbür tehditlerin ve ittifakın toplu savunma kabiliyeti ile güvenliğinin güçlendirilmesine yönelik tarihi kararların alınacağı NATO Tepesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı dört gözle beklediğini söz ettiği belirtildi.

Görüşmede ayrıyeten Türkiye-ABD bağlarına dair konular ve bölgesel bahisler ele alındı.

”ERDOĞAN-BİDEN GÖRÜŞMESİ YARIN GERÇEKLEŞECEK”

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan, ”İki başkanın yarın görüşme bahtı olacak. NATO tepesi marjında Erdoğan-Biden görüşmesi yarın gerçekleşecek.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.