Erdoğan: Çalışmak, üretmek isteyenlere teşvikler sonuna kadar açıktır

DUVAR– Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Yerleşkesi’nde Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Bilim, Teknoloji ve Araştırma Binası Açılış Programında konuştu. Erdoğan, “Yatırımını kendi ülkesine yapan herkes karlı çıkacaktır. Kendi ülkesini aşağılayan, kendi devletini tahkir eden tiplerin çalışması kendi komplekslerini örtme maksadıdır. Bu ülkede çalışmak, üretmek, yenilik yapmak isteyen herkesin önü dayanaklarla, teşviklerle sonuna kadar açıktır” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

Yol haritamızda yer alan 9 stratejik maksadı titizlikle takip ediyoruz. Bu teknoloji üssü üzere yatırımlar yol haritamızın hayata geçmesinde bize dayanak sağlıyor.

Koronavirüs salgını ve akabinde Rusya-Ukrayna savaşı insanlığa değerli iletiler vermiştir. Güçlü sıhhat altyapısı olmayan ülkeler önemli tehditler karşısında çaresiz kalmıştır. Türkiye son 20 yıldır her alan üzere sıhhat altyapısına yaptığı yatırımlarla bu büyük krizi en az kayıpla atlatmayı başarmıştır.

Şehir hastanelerimize israf yaftasıyla yerden yere vuranların bu imkanlara şükrettiklerine inanıyorum. Bu binaları donatacak araç gereçleri kendimizin geliştirmesi gerekiyor. 1. kademeyi geride bıraktık. Artık tüm gücümüzü 2. safhaya vermek durumundayız.

Yaşam bilimleri merkezimiz bu uğraşların sembolüdür. Evvelden bizim vatandaşımız teşhis ve tedavi için yurtdışına giderdi. Artık birebir hedefle milyonlarca insan ülkemize geliyor. Önümüzdeki yıl ise 1,5 milyon yabancı hastaya hizmet vererek sıhhat pazarından 10 milyar dolarlık hisse almayı hedefliyoruz.

Gıda krizinin dünyayı tehdit ettiği devirde bu alanda çalışmaların ehemmiyeti artıyor. Global krizlerin önümüzdeki devirlerde önemli yalpalamalara yol açacağı görülmektedir. Türkiye her alanda geleceğin inançlı limanı ülkeleri ortasında olmaya adaydır.

Yatırımını kendi ülkesine yapan herkes karlı çıkacaktır. Kendi ülkesini aşağılayan, kendi devletini tahkir eden tiplerin çalışması kendi komplekslerini örtme gayesidir. Bu ülkede çalışmak, üretmek, yenilik yapmak isteyen herkesin önü takviyelerle, teşviklerle sonuna kadar açıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.