Dicle Irmağı’nda boğulan 3 liselinin okulunda yas var

Sur ilçesinde Vali Aydın Arslan Fen Lisesi’nde yatılı olarak okuyan 10’uncu sınıf öğrencileri Osman Yetişgin (16), Enes Can (17) ve Yunus Vural (16) ve bir arkadaşları dün okuldan müsaade alarak Dicle Irmağı kıyısına geldi.

Serinlemek için ırmağa giren öğrenciler akıntıya kapıldı. İsmi öğrenilemeyen arkadaşları yüzerek kıyıya ulaşmayı başarırken; Osman Yetişgin, Enes Can ve Yunus Vural bir müddet sonra gözden kayboldu.

Etraftakilerin de yardımıyla cesetleri sudan çıkarılan 3 lise öğrencisi otopsi için Diyarbakır İsimli Tıp Kurumu’na götürüldü. Otopsi süreçlerinin akabinde Osman Yetişgin, Silvan ilçesinde Karabehlülbey Mezarlığı’nda, Enes Can, Şırnak’ın İdil ilçesinde Yeni Mahalle Pir Hasan Mezarlığı’nda, Yunus Vural da Mardin’in Mazıdağı ilçesinde Gündoğan Mahallesi Mezarlığı’nda yüzlerce kişinin iştirakiyle, yakınlarının gözyaşlarıyla toprağa verildi.

TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLMUŞ

Okullarında başarılı oldukları belirtilen öğrencilerden Silvan ilçesinde toprağa verilen Osman Yetişgin’in 4 sefer Wushu Türkiye şampiyonu olduğu ortaya çıkti. 3 liselinin okulunda da öğrenci ve öğretmenler yasa boğuldu.

 

Vilayet dışında yaşayan kimi öğrenciler müsaade alarak ailelerinin yanına giderken, kalan öğrenciler için de okulun rehber öğretmenleri ve Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan Rehberlik Araştırma Merkezi’nde gelen uzmanlarca, yaşanılan travmanın çabuk atlatılabilmesi için ruhsal dayanak verilmeye başladı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.