Cumhur İttifakı’ndaki ismi işaret etti: Sedat Peker cephesinden ‘Erol Yıldız’ savı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun muhafaza polisliğini yapan Erol Yıldız, aracının altında kalarak ömrünü yitirmişti. 

Polis teşkilatında çalışan Yıldız, Kahramanmaraş 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde Yazıcıoğlu’nun vefatına ait 19 sanığın yargılandığı davada 23 Mayıs’ta üç polisle birlikte şahit olarak tabir verecekti.

‘ŞÜPHE BARINDIRIYOR’

Yıllarca Muhsin Yazıcıoğlu’yla birlikte siyaset yapan, BBP’den ayrılarak Ulusal Yol Parti’sini kuran isimler ortasında yer alan MYP Genel Sekreteri Haşim Yanar, duruşmaya sayılı günler kala polis memuru Yıldız’ın vefatının “manidar” ve “şüphe” barındırdığını lisana getirdi.

Ölen polis memuru Yıldız ile daima irtibat halinde olduklarını, Yazıcıoğlu’nun vefatına dair ihmalleri duruşmada anlatacağını bildiğini belirten Yanar, vefatın aydınlatılmasını talep etti.

MECNUN ÇAVUŞ’TAN YENİ ARGÜMANLAR

Kabahat örgütü başkanı olduğu teziyle yargılanan Sedat Peker’in duyurduğu, ‘Deli Çavuş’ isimli toplumsal medya hesabı Twitter’dan yeni tezlerde bulundu. 

Mecnun Çavuş, BBP’nin MYK üyesi Ali Karahasanoğlu’nu işaret etti.

Mecnun Çavuş’un paylaşımları şu formda:

“1-Kaza süsü verilerek şehit edilen cennet yer Muhsin Yazıcıoğlu’nun müdafaa polisi Erol Yıldız bir hafta sonraki mahkemede şahit olarak dinlenecekti. Ne yazık ki tanıklık öncesinde, çalışmayan otomobilini ittiği sırada altında kalıp vefat ettiğini öğrendik. E.Yıldız’ın mahkemede

2-Tanıklık yapacağı husus ise başlı başına bir muamma. Ergenekon yargılamaları sırasında cezaevinde kuşkulu bir biçimde ölen eski MİT daire liderlerinden Kaşif Kozinoğlu’nun Muhsin Yazıcıoğlu’na ulaştırılmak üzere eski cezaevi işçilerinden Ünal Kurt’a siyah renkli bir

3-Dosya verdiğinin gerçekliği olup olmadığına dair ölen Erol Yıldız mahkemede tanıklık yapacaktı. Erol Yıldız ölmeden evvel BBP’nin MYK üyesi Ali Karahasanoğlu’nu iki gün art geriye arayarak öldürüleceğinden bahsetmesi ve bunun akabininde hiçbir aptalın dahi inanmayacağı

4-Bir kazada öldüğünün açıklanması ve tüm bu savlar ortadayken gazetecilerin adeta olayı seyrediyor olması yalnızca bir tek bana mı enteresan geliyor(?) belgeleri yolladığı söylenen Kaşif Kozinoğlu kuşkulu halde öldü, Muhsin Yazıcıoğlu kuşkulu formda öldü, Dün prestiji ile

5-Tanıklık yapacak olan polis memuru Erol Yıldız da öldü. Belgeleri Muhsin Yazıcıoğlu’na getirdiği sav edilen eski infaz memuru Ünal Kurt ise fetö’den cezaevinde şu an hayatta kalan ve özgür olan tek kişi polis memuru ile konuşan BBP MYK üyesi Ali Karahasanoğlu’dur.

6-Şu ana kadar devletin hiçbir kurumu bu kişinin tabirine başvurmadığı üzere hiçbir gazeteci de kendisini bulup bir haber yapmadı. Biz bu halde reaksiyonsuz kaldıkça kaza ile olacak kuşkulu ölümlerin çoğalması doğal ki kaçınılmaz olacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.