Bodrumspor’un gözü finalde!

Namağlup olduğu Play-Off serisinde çeyrek finalde Sivas Belediyespor’u yarı finalde ise An Zentrum Bayburt Özel İdarespor’u eleyen yeşil-beyazlılar artık de gözünü kupaya dikti.

Final maçı öncesi hazırlıklarını tesislerinde sürdüren Bodrumspor’da teknik yönetici İsmet Taşdemir, döneme berbat başlayıp birinci yarıyı 9’uncu sırada bitirdiklerini fakat devre ortasında verimli geçen Antalya kampı sonrası ikinci yarıda çıkışa geçtiklerini lisana getirdi.

İkinci yarıda gelen galibiyetlerle ekibin özgüveninin arttığını anlatan tecrübeli teknik adam, “Birlik ve beraberliğimiz daha üst düzeye çıktı. Hak ettiğimiz bir biçimde bugün finaldeyiz. Çok kuvvetli maçlar oynadık, bizim kümemiz daha güçlü. Çok daha kaliteli kadrolar vardı, onların ortasından sıyrılıp gelmeyi bildik. Karşımızda öbür kümenin ikinci yarısının en yeterli performansını sergileyen Karacabey var. Âlâ bir ekip, hasebiyle yeterli yerdeler. Çok şiddetli bir maç olacağını düşünüyorum. Bizim kadromuzun bilhassa ikinci yarı ortaya koyduğu bir oyun sistemi var. Bu oyun sistemi ve şablona bağlı kaldığımız sürece şanslı olan taraf her vakit biziz” dedi.

OYUNCULAR KUPAYI İSTİYOR

Bodrumsporlu futbolcular İzmir’den kupayla ilçeye dönmek istediklerini lisana getirdi. Deneyimli futbolcu Yekta Kurtuluş, “Maç trafiğinin ağır olduğu bir dönem oldu ancak sonucunda finale çıkmayı başardık. Kurulan yeterli bir kadro var, gelen yeterli bir hoca var. Heyecanlıyız, kısmetse kupayı alıp Bodrum’a döneceğiz” diye konuştu.

Onur Akbay, “İkinci yarı çok farklı bir yapıya büründük. Olması gerektiği üzere oynamaya başladık. Bütün herkesin uğraşlarıyla finale geldik. Son bir 90, tahminen 120 dakika, tahminen penaltılar sonucunda şampiyon kadro aşikâr olacak. Öbür taraftan Karacabey de çok uğraş etti. Uygun geçen bir dönemi taçlandırmak istiyoruz, bütün Bodrum halkını maça bekliyoruz” dedi.

Burhan Eşer, “İlk yarı bizim açımızdan yeterli geçmedi. Bize yakışmayan bir birinci yarıydı. Hocamız geldikten sonra süper bir ivme yakaladık. Play-Off’larda yenilgi almadan devam ediyoruz. Bayburt maçı çok hararetli bir maçtı. Biz Bodrumspor’a yakışanı yaptık yalnızca sahanın içinde kalmaya çalıştık ve oradan istediğimiz sonuçla döndük. Sıkıntı bir maç olacak, inşallah kupayı alıp Bodrum’a döneceğiz” yorumu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.