Bakanlar TÜSİAD’a randevu vermedi

Türk Endüstrici ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) heyeti, 7-8 Ankara’da siyasi partileri ziyaret etti. TÜSİAD takvimine nazaran bu hafta da bakanlardan randevu alınacaktı. Fakat TÜSİAD Lideri Orhan Turan’ın, “İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyelikleri konusunda Türkiye’nin lisana getirdiği badirelerin ve taleplerin müzakere yoluyla, karşılıklı anlayışı geliştirerek ve ittifak ruhuna uygun formda çözülebileceğini ümit ediyoruz” açıklamasına Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sert reaksiyonu sonrası beklenen randevular verilmeyince, planlanan görüşme takvimi de yürürlüğe giremedi.

‘ERDOĞAN’IN KELAMLARININ KARŞILIĞI TEST EDİLECEK’

Sözcü müellifi Serpil Yılmaz bugünkü yazısının ‘O kapı kapalı’ başlıklı kısmında, bahse ait şunları yazdı:

“Turan’ın kelamlarına, Erdoğan ‘Haddini bil’ tabiriyle karşılık vermişti. İşverenler Kulübü olarak anılan TÜSİAD’a ‘Bu gidişiyle devam ederse iktidarın kapısını hiç çalmasınlar. CHP size ne diyorsa o ağızla konuşuyorsunuz. Öyleyse bu kapı yerli ve ulusal duruş sergileyenlere açıktır, yerli ve ulusal duruş sergilemeyene kapalıdır’ diyen Erdoğan’ın kelamlarının Ankara’daki karşılığı bu hafta test edilecek.

2022 yılı başında başkanlık koltuğuna oturan Turan’a ‘Ağababalarınız da tıpkı kafadaydı’ diye çıkışan Erdoğan da çok âlâ biliyordur; TÜSİAD idare heyeti lideri, ferdî değil kurumsal görüş lisana getirir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.