AKP’li Metiner: Biz 15 Temmuzcular FETÖ’cü hainleri yendik ama içimizdeki 16 Temmuzculara yenildik dostlar!

Yeni Şafak gazetesi yazarı AKP’li Mehmet Metiner, “15 Temmuz gecesi en önde olanlar en arkaya, hiç görünmeyenler de en öne geçmişlerdi. Siyasetin bir cilvesi de bu işte! Biz 15 Temmuzcular FETÖ’cü hainleri Allah’ın inayetiyle yendik ama içimizdeki 16 Temmuzculara yenildik dostlar!” dedi.

Metiner, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümünde protokolün ön sıralarında FETÖ’nün siyasi hâmilerinin oturtulduğunu öne sürerek, “Biz 15 Temmuz’da niye meydanlara indik, kimler tekrar başımıza en itibarlı konumlarda olsun diye ölüme meydan okuduk?” sorusunu yöneltti. 

Metiner, yarınki 15 Temmuz darbe girişiminin 7’nci yıl dönümü nedeniyle kaleme aldığı yazıda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da hedef alarak, “Umarım 15 Temmuz’u anma etkinliklerine FETÖ ile girişilen o amansız mücadele süreçlerinde FETÖ’ye siyasi ağabeylik ve hâmilik yapan zevat devlet protokolünün en ön sıralarında yer almaz.” dedi. 

Metiner partisini eleştirdiği yazısında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yalnızlaştığını belirterek, şu ifadeleri kullandı: 

“Artık bu arınmayı ve hesaplaşmayı tamamlamamız gerekiyor. Milletimiz Reis’e duyduğu derin ve sarsılmaz güven sayesinde belki sesini çıkarmıyor ama herkes bilsin ki bu durum milletimizin yüreğinde bir yaradır. AK Parti’mizin son seçimlerde yaşadığı düşüşün bir sebebi de burada aranmalıdır.  Reis meğer partisi içinde ne kadar da yalnızmış! Onu seven ve gerekirse uğruna canını verecek milyonlar olmasaydı Reis’i çoktan kendi partisi içinde alaşağı ederlerdi.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx