833 Liradan 5 Bin Liraya: Kiracının Elektrik ve Suyunu Kestirmeye Çalıştı

Adana’da bir ev sahibi, yatalak annesiyle birlikte yaşayan kiracısının kirasını 833 liradan 5 bin liraya yükseltmek istedi. Tek geliri annesinin aylığı olan kiracı, yeni kirayı ödemeyeceğini söylediğinde ev sahibi tarafından elektrik ve suyu kesilmeye çalışıldı.

Yüksek enflasyon sebebiyle hızla artan kiralar, kiracılarla ile ev sahiplerinin arasını açtı.

Ev sahibi ve kiracı anlaşmazlığına bir yenisi de Adana’da eklendi.

60 yaşındaki Aynur Kaya, bundan 4 yıl önce İsmetpaşa Mahallesi’nde 3 katlı evin 2. katını kiraladı. Beyin kanaması geçirip yatağa mahkum olan 87 yaşındaki annesi Akide Becerikli ve kız kardeşiyle birlikte yaşayan Kaya’nın tek gelir kaynağı ise annesinden dolayı devletten aldığı aylık 6 bin lira maaş.

Kaya, aylık 833 lira kira vererek oturduğu evde 15 Mart’ta senesi doldu. Bu nedenle ev sahibiyle yeni anlaşma yapmak istedi. Ancak depremden dolayı ev fiyatları arttığı için ev sahibi önce Kaya’dan aylık 2 bin 500 lira istedi.

Kaya bu parayı ödemeyeceğini söyledi. Birkaç gün geçtikten sonra ev sahibi 3. katı aylık 5 bin lira kiraya verince bu kez Kaya’dan aylık 5 bin lira istedi. Kaya, bu parayı ödeyemeyeceğini evden de çıkmayacağını söyleyince bu kez ev sahibi elektrik ve su aboneliğini iptal ettirdi. Bu nedenle kadının evinin suyu kesilirken, elektrik firmasından mesaj geldiği için Kaya müşteri hizmetleriyle görüşüp elektriğinin kesilmesinin önüne geçti.

“Benim bu parayı ödeyecek gücüm yok. Ben ne yapacağım bilmiyorum. Beni tehdit edip duruyor. Ben de gidip şikayetçi oldum. Ancak şu an evimde su yok. Benim annem hasta. Tek gelirim annemden dolayı devletin verdiği para. Bu kadar olmaz ki”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir