43 vilayette eş vakitli dümen operasyonu: 226 gözaltı

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Cürümlerle Çaba (KOM) Daire Başkanlığı koordinesinde yaklaşık 6 aydır yürütülen planlı çalışmalar sonucunda bugün sabah saatlerinde 43 vilayette eş vakitli “Dümen Operasyonu” başlatıldı.

Mali kabahat örgütleri üyesi 226 şahıs hakkında gözaltı kararı bulunan operasyon çerçevesinde 268 şahsın da tabirlerine başvurulmak üzere emniyete davet edileceği bildirildi.

Kamu görevlisine benzeyen kişiyi dublör olarak kullandılar


Piyasaya naylon fatura sürdüler


Sigara kontrollerini, kafelere evvelden bildirdiler

Öte yandan şüphelilerin kafe ve restoran usulü işletmelere yapılacak sigara kontrollerini evvelden maddi menfaat karşılığı haber verdiği, özel işyerinde çalışmayan işçisi çalışıyor üzere gösterip devletten takviye primi aldıkları, köylülere köy mezarlığı kurulacağı ve TOKİ’nin konut yapacağı vaadinde bulunarak haksız menfaat elde ettikleri ortaya çıktı.

Birçok alanda cürüm işlediler

Hata kümelerinden birinin Ulusal Emlak toprakları üzerinde maddi menfaat temini ile geçmişe yönelik vatandaşların kullanımı ve kirası varmış üzere temelsiz doküman düzenleyerek “kamu dolandırıcılığı”, “rüşvet”, “irtikap” ve “zimmet” hatalarını işlediği de belirlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.