37 yıl evvel yayınladığı müzikle 21 milyon lira kazandı

37 yıl evvel piyasaya sürdüğü Running Up That Hill müziği Netflix’in tanınan dizisi Stranger Things’te kullanıldıktan sonra tekrar meşhur olunca Kate Bush’a da beklenmedik bir kar sağladı. Bush’un 1 milyon sterlin (yaklaşık 21 milyon lira) kazanacağı belirtiliyor.

Kate Bush’un 1985’te çıkardığı Running Up That Hill’in geçen hafta listelerin doruğuna yerleşmesinden sonra 1 milyon sterlinden fazla para kazanacağı bildiriliyor.

Şarkı, Netflix’in tanınan dizisi Stranger Things’in yeni döneminde kullanıldıktan sonra tekrar canlandı ve modül listelerde 3 numaraya ulaştı. Müzik, Sadie Sink’in canlandırdığı Max Mayfield’ın favorisi olarak öne çıkıyor.

Kate Bush’a yakın bir kaynak The Sun’a şunları söyledi: “Kate, tekrar canlanmasından ötürü yedi haneli bir meblağı bankaya yatırma yolunda. Bütün yayın ve lisans haklarına sahip ve o yazdı; yani neredeyse tüm nakit ona gidiyor.”

Şarkı Spotify’da günde yaklaşık bir milyon dinlenerek, Bush’a haftada yaklaşık 250 bin pound (yaklaşık 5 milyon lira) kazandırıyor ve kesim, arka arda iki haftadır listenin en üstündeki pozisyonunu muhafaza yolunda ilerliyor.

Kate Bush, yıllar sonra tekrar gelen bu muvaffakiyetle bir rekoru daha kırıyor ve 1998’de Believe ile tepeye ulaşan Cher’i yerinden ederek İngiltere’de 1 numaraya ulaşan en yaşlı bayan müzikçi oluyor.

Kate Bush, müziğinin dizide kullanılmasından sonra şunları söyledi: “Duffer Brothers, çocuk oyuncuların büyüyüp genç yetişkinlere dönüştüğü Stranger Things dizisini yarattı. Son dönemde karakterler, şu anda gerçekte var olan birebir zorlukların birçoklarıyla karşı karşıya. Duffer Brothers’ın insanların kalplerine özel bir formda dokunduğuna inanıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.